K2R

SSS

Normal deterjanımla birlikte Colour Catcher Renk Koruyucu mendil kullanabilir miyim?

Elbette! Colour Catcher Renk Koruyucu mendil normal yıkama işlemine müdahele etmediği gibi herhangi bir kimyasal içermez.

Colour Catcher Renk Koruyucu mendili çamaşır makinesinde belirli bir sıcaklıkta mı kullanmam gerekir?

Mendilin ekstra emici lifleri tüm sıcaklıklarda maksimum koruma sağlar. En iyi sonuçlar için her yıkamada Colour Catcher Renk Koruyucu mendili kullanın.

Mendil yıkamadan sonra neden renk değiştiriyor?

Mendil, içerdiği ekstra emici lifler ile yıkama esnasında sudaki boya ve kiri kendi üzerinde hapseder. Performansın kanıtı mendilde!

Çamaşırlarımı yıkadıktan sonra Colour Catcher Renk Koruyucu mendilim renk değiştirdi. Bu, mendilin kıyafetlerimin rengini çıkardığı anlamına mı gelir?

Tabi ki hayır. Yıkamadan sonra mendilin renk değiştirmesi ürünün etkili olduğunun kanıtıdır. Yıkama sırasında kıyafetlerinizden sızan boya, çamaşırlarınız yerine mendil tarafından hapsedilir.

Çamaşır makinemin talimatlarında çamaşır mendilleri için file torba kullanmam gerektiği yazıyor. Colour Catcher Renk Koruyucu için file kullanmam gerekir mi?

Colour Catcher Renk Koruyucu mendili direk olarak kullanabilirsiniz. Ancak, bazı makine üreticileri tarafından  mendilin filtreye sıkışma ihtimaline karşı tedbir amaçlı olarak önerilmektedir. 

Colour Catcher Renk Koruyucu mendil tüm kumaşlarda etkili midir?

Evet. Tüm kumaş boyaları negatif iyonlar içerir. Colour Catcher Renk Koruyucu mendillerindeki pozitif yükler bu iyonları çeker ve çamaşırlarınızı korur. Ancak lütfen kıyafetinizin bakım ve yıkama talimatlarını takip ettiğinizden emin olun.

Colour Catcher Renk Koruyucuyu yeni kıyafetlerde kullanabilir miyim?

Yeni alınmış renkli kıyafetleriniz en az ilk 5 veya 6 yıkamada ayrı olarak yıkanmalıdır. Kotlar ve havlular gibi büyük ve koyu renkli çamaşırlar ise her zaman ayrı yıkanmalıdır.

Parlak ve soluk renkleri bir arada yıkayabilir miyim?

Evet! Colour Catcher Renk Koruyucu mendil ile artık çamaşırları dikkatle birbirinden ayırmanıza gerek yok! Ancak yeni alınmış renkli kıyafetleriniz en az ilk 5 veya 6 yıkamada ayrı olarak yıkanmalıdır. Kotlar ve havlular gibi büyük ve koyu renkli çamaşırlar ise her zaman ayrı olarak yıkanmalıdır.  Daha fazla güvenlik için kırmızı veya koyu renkli kumaşlar ve pamuklu  çamaşırlarda 2 veya 3 mendil kullanmanızı öneririz.

Perdeler, yatak çarşafları, örtüler ve minderler gibi ev eşyaları için Colour Catcher Renk Koruyucu mendil kullanabilir miyim?

Elbette. Colour Catcher Renk Koruyucu mendil tüm kumaşlarda etkilidir. Ancak lütfen her yıkamada çamaşırlarınızın yıkama talimatlarına uyduğunuzdan emin olun.

Colour Catcher Renk Koruyucuyu elde yıkama için kullanabilir miyim?

Evet, lavabonuzun veya leğeninizin alt kısmına bir adet mendil koymanız yeterlidir. Normal şekilde yıkamanızı gerçekleştirebilirsiniz.

Kaç tane Colour Catcher Renk Koruyucu mendil kullanmam gerekir?

Bazı kumaşlar renk geçişmelerine karşı daha fazla risk taşır. Mesela kırmızı veya koyu renkli giysiler ve pamuklu kumaşlar. Bu tarz kumaşlarda riski minimuma indirmek adına birden fazla mendil kullanılmalıdır. İlk kez yıkanacak olan kumaşlar ilk 5-6 yıkamada yine ayrı bir şekilde yıkanmalıdır. Örneğin, yeni alınmış kotlar veya çok koyu renkli giysiler ilk yıkamalarda havlulardan ayrı yıkanmalıdır.

Colour Catcher Renk Koruyucu mendilleri yeniden kullanılabilir mi?

Hayır, maksimum koruma için her yıkamada yeni bir mendil kullanmanız gerekir.

Colour Catcher Renk Koruyucu mendili çamaşırlarımın üzerine koyabilir miyim? Yoksa altta mı kalması gerekir?

Yıkama sırasında mendilin sıkışarak etkisiz kalmasını önlemek amacıyla çamaşırlarınızı çamaşır makinesine doldurmadan önce, mendili tamburun alt kısmına düz bir şekilde yerleştirmenizi öneririz.

Colour Catcher Renk Koruyucuyu nasıl saklamalıyım?

Isı ve nem ürünün etkisine zarar verebileceğinden, Colour Catcher Renk Koruyucunuzu oda sıcaklığında ve kuru bir alanda saklamanızı öneririz.

Kaza ile renkler birbirine karıştı. Colour Catcher Renk Koruyucu mendil bunu yok edebilir mi?

Hayır, Colour Catcher Renk Koruycu mendiller renk kazalarını önleyebilir ancak önceden meydana gelmiş bir renk geçişmesini ortadan kaldıramaz.

Colour Catcher Renk Koruyucu mendilleri kimyasal içerir mi?

Hayır, Colour Catcher Renk Koruyucu mendilleri herhangi bir kimyasal içermez.

Kumaş boyalarında bulunan negatif iyonlar, Colour Catcher renk koruyucu mendillerindeki pozitif yükler tarafından çekilir. Sonuç olarak yıkama esnasında sudaki renk, mendil tarafından hapsedilir.

Colour Catcher Renk Koruyucu mendiller geri dönüştürülebilir mi?

Colour Catcher Renk Koruyucu mendil ve kutusu biyolojik olarak çözünürdür ve geri dönüştürülebilir. Colour Catcher renk koruyucu FSC sertifikalıdır.

FSC sertifikalı olmak ne anlama gelir?

FSC (Forest Stewardship Council - Orman Koruma Konseyi) bağımsız, kar amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşudur.

Mendilde kullanılan ham maddelerin sorumlu kaynaklardan elde ediliyor olmasına ilişkin Colour Catcher Renk Koruyucuyu sınıflandırmıştır.

Colour Catcher Renk Koruyucu mendili denemek isterim ancak tüm kutuyu satın almak istemiyorum. Nasıl deneyebilirim?

Buradan ücretsiz olarak ürünü deneyebilirsiniz.