Skip to Content

SSS

Elbette! Colour Catcher Renk Koruyucu mendil normal yıkama işlemine müdahele etmediği gibi herhangi bir kimyasal içermez.

Mendilin ekstra emici lifleri tüm sıcaklıklarda maksimum koruma sağlar. En iyi sonuçlar için her yıkamada Colour Catcher Renk Koruyucu mendili kullanın.

Mendil, içerdiği ekstra emici lifler ile yıkama esnasında sudaki boya ve kiri kendi üzerinde hapseder. Performansın kanıtını yıkamadan sonra mendilde görebilirsiniz.

Tabi ki hayır. Yıkamadan sonra mendilin renk değiştirmesi ürünün etkili olduğunun kanıtıdır. Yıkama sırasında kıyafetlerinizden sızan boya, çamaşırlarınız yerine mendil tarafından hapsedilir.

Colour Catcher Renk Koruyucu mendili direk olarak kullanabilirsiniz. Ancak, bazı makine üreticileri tarafından  mendilin filtreye sıkışma ihtimaline karşı tedbir amaçlı olarak önerilmektedir.

Evet. Tüm kumaş boyaları negatif iyonlar içerir. Colour Catcher Renk Koruyucu mendillerindeki pozitif yükler bu iyonları çeker ve çamaşırlarınızı korur. Ancak lütfen kıyafetinizin bakım ve yıkama talimatlarını takip ettiğinizden emin olun.

Yeni alınmış renkli kıyafetleriniz en az ilk 5 veya 6 yıkamada ayrı olarak yıkanmalıdır. Kotlar ve havlular gibi büyük ve koyu renkli çamaşırlar ise her zaman ayrı yıkanmalıdır.

Evet! Colour Catcher Renk Koruyucu mendil ile artık çamaşırları dikkatle birbirinden ayırmanıza gerek yok! Ancak yeni alınmış renkli kıyafetleriniz en az ilk 5 veya 6 yıkamada ayrı olarak yıkanmalıdır. Kotlar ve havlular gibi büyük ve koyu renkli çamaşırlar ise her zaman ayrı olarak yıkanmalıdır.  Daha fazla güvenlik için kırmızı veya koyu renkli kumaşlar ve pamuklu  çamaşırlarda 2 veya 3 mendil kullanmanızı öneririz.

Elbette. Colour Catcher Renk Koruyucu mendil tüm kumaşlarda etkilidir. Ancak lütfen her yıkamada çamaşırlarınızın yıkama talimatlarına uyduğunuzdan emin olun.

Evet, lavabonuzun veya leğeninizin alt kısmına bir adet mendil koymanız yeterlidir. Normal şekilde yıkamanızı gerçekleştirebilirsiniz.

Bazı kumaşlar renk geçişmelerine karşı daha fazla risk taşır. Mesela kırmızı veya koyu renkli giysiler ve pamuklu kumaşlar. Bu tarz kumaşlarda riski minimuma indirmek adına birden fazla mendil kullanılmalıdır. İlk kez yıkanacak olan kumaşlar ilk 5-6 yıkamada yine ayrı bir şekilde yıkanmalıdır. Örneğin, yeni alınmış kotlar veya çok koyu renkli giysiler ilk yıkamalarda havlulardan ayrı yıkanmalıdır.

Hayır, maksimum koruma için her yıkamada yeni bir mendil kullanmanız gerekir.

Yıkama sırasında mendilin sıkışarak etkisiz kalmasını önlemek amacıyla çamaşırlarınızı çamaşır makinesine doldurmadan önce, mendili tamburun alt kısmına düz bir şekilde yerleştirmenizi öneririz.

Isı ve nem ürünün etkisine zarar verebileceğinden, Colour Catcher Renk Koruyucunuzu oda sıcaklığında ve kuru bir alanda saklamanızı öneririz.

Hayır, Colour Catcher Renk Koruycu mendiller renk kazalarını önleyebilir ancak önceden meydana gelmiş bir renk geçişmesini ortadan kaldıramaz.

Hayır, Colour Catcher Renk Koruyucu mendilleri herhangi bir kimyasal içermez.

Kumaş boyalarında bulunan negatif iyonlar, Colour Catcher renk koruyucu mendillerindeki pozitif yükler tarafından çekilir. Sonuç olarak yıkama esnasında sudaki renk, mendil tarafından hapsedilir.

Colour Catcher Renk Koruyucu mendil ve kutusu biyolojik olarak çözünürdür ve geri dönüştürülebilir. Colour Catcher renk koruyucu FSC sertifikalıdır.

FSC (Forest Stewardship Council - Orman Koruma Konseyi) bağımsız, kar amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşudur.

Mendilde kullanılan ham maddelerin sorumlu kaynaklardan elde ediliyor olmasına ilişkin Colour Catcher Renk Koruyucuyu sınıflandırmıştır.

Buradan ücretsiz olarak ürünü deneyebilirsiniz.